piątek, 27 listopada 2015

Prolog

Stała przed Nim. Przed Czarnym Panem. Wezwał Ją. Znowu...  Kazał Jej zabić mugolską rodzinę. Co najgorsze... Jej rodzinę. Zgodziła się. Nie mogła odmówić, coś Nią kierowało...
Zmuszona by iść z Nimi i zabić Jej rodzinę, nawet nie myślała o planie wtargnięcia na Ich posesje.
- Kochanie, tylko Ich zabijesz, nic specjalnego... To zwykła mugolska rodzina! - zaskrzeczała zadowolona Bellatriks. Zdziwiło Ją zdrobnienie 'kochanie'. Przecież Bellatriks nigdy by tak Jej nie nazwała! Nierealne... 
Znaleźli się już w potulnym domku mugolskiej rodziny. Cała drżała ze strachu. Już nadszedł ten czas, musi zabić swoich rodziców...
- Nie bój się! Zrób to! Zabij ich! - krzyczała grupka Śmierciożerców. 
- Avada... Kedavra!- z Jej różdżki wystrzelił zielony płomień. Już po wszystkim. Zabiła Ich... Wszystkie wspomnienia zostały zniszczone.
   Wtedy ściągnęła maskę i pokazała swoje prawdziwe oblicze.
- Hermiona...
______

Cześć i czołem! 
To mój pierwszy blog, pierwszy prolog, pierwsze opowiadanie (Dramione) i miejmy nadzieję, że nie ostatnie :)
Prolog chciałam troszkę tajemniczy zrobić, żeby był taki 'klimacik'.
Czekam na opinie w komentarzach i mam nadzieję, że to opowiadanie Wam się spodoba.
Rozdział postaram się dodać w przeciągu kilku dni. :)

9 komentarzy:

  1. Tytuł bloga jak najbardziej zachęcił mnie do czytania...Jest kochany i łatwy do zapamiętania :D
    Prolog bardzo mnie zdziwił. Udało Ci się wytworzyć tajemniczą aurę. Hermiona ze Śmierciożercami? O co też może chodzić? W każdym razie gratuluję Ci pierwszego opowiadania, tzn.bardziej wprowadzenia do akcji. Tyle przed Tobą! A mnie bardzo ciekawi jak poprawdzisz fabułę. Mam jednak parę zastrzeżeń. Dlaczego piszesz ,,Ich", ,,Nim" itd. z wielkiej litery? To nie jest list, aby używać takich form. Brakowało mi opisów. Dziewczyna miała zabić swoich rodziców, wygląda na to, że miała pustkę w głowie. To rozumiem, ale opis otoczenia, emocji, uczuć...Pamiętaj o tym, bo to bardzo ważne. :) Ogólnie jest dobrze i wciągająco.
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
    N.
    co-serce-pokocha-dramione.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo za opinię i pomoc :)
      W dalszych rozdziałach wszystko się okaże. ;) Postaram się używać więcej opisów, bo sama się zgodzę, mało ich wprowadzam.

      Usuń
  2. Czyżby kolejne opowiadanie o Hermionie Zabini/Lestrange/wstaw inne nazwisko czystokrwistej rodziny? Czemu tam jest podkreślenie Nimi, Nią? Takiego czegoś się nie zaznacza w tekście. No cóż, o samym tekście nie mogę nic konkretnego powiedzieć bo jest równie długi jak zwinięta chusteczka.

    Prolog miał być tajemniczy - dla mnie już po pierwszym zdaniu wszystko było oczywiste. Ale no nic, zobaczymy co będzie dalej. :) Weny życzę i zapraszam do siebie.

    [ blackstars-of-the-future.blogspot.com ]
    [ alternatywny-swiat-dramione.blogspot.com ]

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. + zapomniałam dodać, abyś nie odbierała tego jako hejt. Po prostu wiem, że ostra krytyka często działa cuda. :D

      Usuń
  3. Hej bejbs :*
    Wczoraj ci obiecywałam że skomentuje więc komentuje ;)
    Prolog zajebisty, chociaż znałam go już przed wstawieniem (wena twórcza na polskim zawsze spoko XD).
    Dodawaj 1 rozdział bo się doczekać nie mogę :)
    I wstaw gdzieś scenę ,,cook the kiss" (Snape+naleśniki) np. w czyimś śnie xd
    /Kath <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hej Kath :*
      Dzięki za opinie i postaram się gdzieś wstawić w dalszych rozdziałach tę scenkę. :D

      Usuń
  4. Podoba mi się twój prolog, zaciekawiłaś mnie tym prologiem, więc czekam na pierwszy rozdział :)
    Życzę weny i zapraszam do mnie: kochasiezanic-dramione.blogspot.com
    * Księżniczka Półkrwi

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo ciekawy prolog zaciekawiłaś mnie ;)
    Hermiona kogoś zabiła? Nie wierze...
    Lecę czytać dalej!

    OdpowiedzUsuń